Aihe: ""kirpparit"
Tämä on hakemistosivu aiheelle ""kirpparit". Alta löydät tuoreimmat ilmoitukset. Voit myös selata alueittain tai avata tarkemman haun.
Tämä on hakemistosivu aiheelle ""kirpparit". Alta löydät tuoreimmat ilmoitukset. Voit myös selata alueittain tai avata tarkemman haun.
Moi kaikille 😊 Täällä puolen ruutua löytyy 38-vuotias Espoossa asuva, seksuaalivähemmistöön kuuluva (jos sillä on merkitystä) mies. Alunperin oon Pohjois-Karjalasta kotoisin ja monien mutkien kautta muutin Espooseen v. 2019. Ammatiltani oon lähihoitaja, mutta valitettavasti oman terveydentilan takia en oo ollu työelämässä. Tästä voin myöhemmin kertoa lisää, jos kiinnostaa kuulla 😊 Luonteeltani olen todella huumorintajuinen, empaattinen, keskustelutaitoinen ja myös melko puheliaskin, kunhan alun ensijännitys helpottuu. Pystyn juttelemaan asiasta kuin asiasta, niin syvällisistä kuin vähemmän syvällisistä asioista ja toiset ovat kuvailleet minua suvaitsevaiseksi ja ymmärtäväiseksi ihmiseksi sekä hyväksi kuuntelijaksi 😊 Pidän paljon musiikin kuuntelemisesta, elokuvien ja sarjojen katsomisesta, laulamisesta, askartelemisesta ja ylipäätään rennosta olemisesta. Olisi kiva myös käydä enemmän erilaisissa tapahtumissa, museoissa, uimassa ja ulkoilemassa yleensäkin, mutta yksin on jotenkin hankala lähteä minnekään joten kaveri seuraksi olisi mukava saada. En aseta tähän mitään sukupuoli tai ikärajoitteita, kaikki saavat vapaasti laittaa viestiä. Enemmän tosin etsin ihmisiä näkemään livenä ja jos molemmista tuntuu siltä, niin mielelläni näen livenä suht pian, kuin että kirjoittelisin kuukausitolkulla 😊 Joten jos tää ilmoitus yhtään sua resonoi, niin ota rohkeasti yhteyttä ja katsotaan että voisko meillä kemiat käydä hyvin yhteen 😊
Hei! 29-vuotias nainen Etelä-Pohjanmaalta etsii uusia naispuolisia ystäviä😊 Olisi kiva jos olisit suurinpiirtein samanikäinen, mutta en oo liian nirso sen suhteen. Mielenkiinnonkohteina leipominen, ruoanlaitto, lukeminen, kirppistely, kaikenlainen askartelu sekä sarjojen/leffojen katselu. Olen luonteeltani huumorintajuinen, empaattinen, puhelias sekä luotettava. Alkuun hieman ujo, mutta alkukankeuden jälkeen kyllä juttu lentää 🫣😂 Musiikkimaku melko laaja, mutta lähimpänä sydäntä on raskaampi musiikki sekä kasari❤️ Tykkään eläimistä ja multa löytyy kaksi kissaa😺 Etsin ystävää ihan tositarkoituksella eli toivoisin että jutustelu johtaisi näkemiseenkin, toki jos kemiat synkkaa. Laita viestiä mikäli kiinnostuit 😊
Moikka! Etsin naispuoleista kaveriseuraa Helsingistä kaikenlaiseen mukavaan tekemiseen esim. kirppikset, kahvittelu, museot, luontoelämykset, elokuvat. Harrastan myös matkailua, kirjoja ja matka-uintia. Mielellään lähden kaveriksi kokeilemaan jotakin ihan uuttakin. Ikää 55v ja parisuhteessa mutta paljon aikaa ystäville ja harrastuksille erityisesti arkisin. Olen luonteeltani sosiaalinen ja aika syvällinen mutta tykkään myös nauraa. Laita viesti jos olet kaveriseuraa vailla. Iällä ei ole isoa merkitystä kunhan viihdytään yhdessä.
Olen 58-vuotias nuorekas ja avarakatseinen nainen ja luonteeltani avoin,sosiaalinen,helposti tutustuva ja myös innostun helposti sekä utelias uusista asioista. Hakusessa olisi kiva löytää seuraa lähiretkeilyyn luontopaikoille. Kirppareille ,museoihin ja kaikkiin kulttuuritapahtumiin. Musatapahtumat kiinnostaa. Enemmän poppi ja elektro- ja uudempi musiikki sekä house-musa.Tykkään keskusteluista niin syvällisistä kuin maailman tapahtumista. Kahviloissa kiva myös istuskella ja vaikkapa muuten vaan käydä ja vaihtaa kuulumisia. Torikahvit kesällä mukavia myös. Samanhenkistä seuraa olisi kiva löytää.Tämä jos tuntui omanlaiselta niin tutustutaan.Olisi kiva jakaa kokemuksia ja sosiaalinen seura piristää. Toivottavasti tämä löytää perille joka samanlaisista jutuista kiinnostunut. Olisi mukava saada viestiä ja keksitään mielekästä tekemistä.
Hei <3 Oon Viivi Mua kiinnostaa musiikki,kirjat, psykologia,nepsy ja mielenterveys, sukupuolen moninaisuuden asiat. Rakastan musiikkia ja keikkoja. Tykkään puhua syvällisiä ja mulle voi puhua ihan mistä vaan🫶🏻 Sijaintilla eikä iällä oo väliä
Hei olen sotkamolainen 40 vuotias mies. Haen kaveria luontoon,juttelemaan niitä näitä tai ihan vaan kirpputori kierroksille käymään yhdessä. Tykkään jutella ja pohtia ihan hassujakin asioita. Tällä hetkellä elämässä ei ole ketään niin sanottua tuki henkilöä jonka kanssa voisi kupin pari juoda kahvia vaikkapa.. En tupakoi sekä olen raitis myöskin.
Tykkään puhua kännykässä, urheilla, syödä, juhlia ja valmis kokeilemaan melkein kaikkea uutta. Olen 23-vuotias non-binary henkilö Herttoniemestä ja etsin uusia kavereita, sukupuolella ei väliä, mut plussaa jos oot Queer 🏳️🌈 ei tosin tarpeellista. Pelaan myös pleikalla jonki verran ja myös RUNESCAPEE! <3 Tykkään myös polttaa saatanan salaattia vähän välii ja täl hetkel mul on PALJON vapaa-aikaa ja haluisin opetella mm. Espanjaa, ehkä jotain soitinta ja aijon uusia harrastuksia testailla tässä tän vuoden sisällä vielä. Vastaan kaikille ja oon valmis tapaa suht pienel kynnyksellä melkee kenet vaan.
Seuralaista hakuisessa työssäkäyvälle koiranomistaja miehelle. Harrastan kuntoilua, kirjoittamista, shakkia. Oon luotettava, tunnollinen, hauska. Ajatuksena tapailla kun sopii esim kaupunki miljöössä tai kauempana siitä luontoa aistimassa.
Moikka, oon 20v oulusta Etsin Lisää naispuolisia kavereita ✨️ kaikenlaiseen tekemiseen 🫶🏻 Ite Tykkään kierrellä kirppareita, shoppailla, luonto, pyöröily, ulkoilu, ruoan laitto ja leipominen, välillä syömässä ja kahviloissa, taulujen maalailut, Lautapelit, biknik, kotona Chillailut yms olen avoin melkeen kaikenlaiselle tekemiselle voidaan lähtä porukalla vaikka keilaa Alkuun saatan olla hieman ujohko mut sitten kun tutustuu tarpeeksi niin aika puhelias ja höpöttelijä 😅 olen ystävällinen, huumorintajuinen, Empaattinen, kuunteleva, avulias, luotettava ja rehellinen 🙂 🤪 sitten kun saan ja pystyn olee oma itteni niin oon aika naurava ja heittäytyvä 🥺 olis todella kiva löytää lisää kavereita oulun ja lähialueelta laita rohkeasti viestii jos tuntuu siltä että meistä tulis kaverei/ystäviä 🤗 niin ja olis aika kiva että olis molemmin puolin yhteyden pito ja ettei yhtäkkiä kaveruus lopu 🥹 👋🏻 voitas nähä ja keksii yhdessä jotain tai porukalla. voin tulla vaikka jos sulla on joku porukka kasassa! 🫶🏻 👥️ Mulla on poikaystävä kenen kans asun yhdessä 🙂↕️🫶🏻 nii ja olis kiva jos lähettäs esim tupla treffeille 🤩😆 Ei vielä ajokorttii mut autolla kruisailut on👍🏻 musiikin kuuntelut En opiskele enkä käy töissä Sekavaa esittely mut menköön 😅 Ikä haarukka noin 19-35v Ei haittaa jos sulla on lapsia ☺️ Tuu rohkeesti juttelee ja tutustuu ehkä meistä tulis ystäviä 🤍 somet voin antaa!
Moikka! Mua kiinnostaa kirppistely, mökkeily, festarit, luontoretket, telttailu, valokuvaus ja pelaaminen. Koen olevani suhteellisen rento tyyppi. Koen ja näen mielelläni kaikkea uutta. Käyn töissä ja harrastan kaikkea edellä mainittua kun jaksaa/kerkeää. Lähden helposti extempore juttuihin mukaan. Oli se sitten leffan katsomista, pilkkimistä tai luontopolulla kävelyä. Koen olevani suhteellisen ekstrovertti, ehkä enempi kasvotusten kuin viestein. Peliseura kelpaa myös. Etsin kavereita joiden kanssa voi viettää aikaa rennolla mielellä. Enpä osaa tähän sen paremmin kertoa, jos kiinnostaa yhtään nii vastaile ja kerro vaikka kuulumisia 😃
Kiinnostaisko sua spontaani, välittävä ja hauska uus kaveri tai miksei jopa sydänystävä sun elämään? Tai miksei jopa voitais kehitellä jotain isompaa kaveriporukkaa? Mun kanssa voit olla just sä, miettimättä sen enempää. Hullutellaan, keskustellaan kaikesta maan ja taivaan väliltä, voin olla sun olkapää sillonkun on vaikeeta ja saada sut piristyyn mun hassunhauskoilla jutuilla, missä ei oo mitään järkeä. Vähän itestä: Oon 27- vuotias. Oon muuttamassa alkuvuodesta Turkuun, enkä tunne sieltä oikeen ketään, joten ystävät on todellakin tervetulleita. Kahvilat, hengailut& höpöttely, keikat, kirpparit, urheilu, peli-illat, 🍷, you name it niin oon mukana 🤩
Moikkaa! Ois kiva löytää uusia samanhenkisiä ystäviä, voitais tehä hyvää ruokaa ja istua iltaa herkkujen kera, käydä kirppareilla, lähtee reissuun, käydä salilla tai kalassa, oon poikaystävän kanssa ruvennut kalastamaan joka viikko oikeestaan tulee käytyä jossain päin kalassa. Kiinnostuksen kohteena kalassa käyminen kesällä ja talvella pilkkiminen ajan kuluksi. Autot ja auto tapahtumat kiinnostaa tai ylipäätään erilaiset tapahtumat. Joka viikko tulee lenkkeiltyä ja rakastan sisustaa kotia. Koirat on lähellä sydäntä, pian tuloss akoiranpentu❤️ Oon töissä palvelukotiavustajana mielenterveys- ja päihdekuntoutus kodissa. Kaverisuhteet on vähä kuihtunut luultavasti syystä että ei enää kiinnosta juhlia joka viikonloppu vaan kotona tehdään mieluummin hyvät ruuat ja käydä esim. keilaamassa tai sit yhtäkkiä lähtee johonkin tapahtumaan tai kalaan. Ois kiva löytää samanhenkinen ihminen tai pariskunta tai voit laittaa viestiä muutenkin jos kolahti yhtään!
Moikkaa🫶🏻🫶🏻 Muutin Tampereelle uuden koulun ja poikkiksen perässä ja nyt haluisin kamuja täältä, kun ei oikein oo :( Haluisin käyä kahvilla, shoppailemassa, lenkillä ja ylipäätään vaan hengata🙂↕️🤷♀️ Kuvittele semmonen perus lukiolaistyttö hyvällä ja hauskalla mielellä🙋🏼♀️🩷 Rakastan ekstempore juttuja!!! Ois tosi kiva jos löytyis joku mukava ja omanlainen tyyppi ystäväks🥰🥰
28 vuotias nainen Tampereelta etsin kavereita ei oo kun pari kaveria ja oon parisuhteessa eli ihan kavereita etsin pelkästään Tykkään käydä lenkillä ja Tykkään kattoo elokuva/sarjoja ja käydä elokuvissa , syömässä , shoppailemassa keilaamassa ja ihan olla vaan kotona myös Laita viestiä jos kiinnostaa Kerron lisää siellä sitten
Uusia naispuolisia ystäviä pohjoissavon alueelta?? 😍 ✨️ Täällä 27v nainen ✨️ ✔️ Parisuhteessa ✔️ Työssäkäyvä Olisi ihana löytää elämään sydän ystäviä, joiden kanssa jakaa ilot ja surut, tehdä asioita ja nähdä säännöllisesti. Minulle ystävyyssuhteissa ehdottomasti tärkeää on vastavuoroisuus, aitous, avoimuus ja rehellisyys !! 🩷 Voit olla kauempaakin, tärkeintä että tullaan juttuun ja kemiat kohtaa 🤪 Pidän itseäni helposti lähestyttävä hauskana säheltäjänä, avoimena, aitona, empaattisena ja herkkänä tyyppinä. Tykkään auttaa ja kuunnella, ja rakastan myös keskustella ja pohdiskella syvällisiä ja henkeviä. Tykkään pitää itsestäni huolta, eli urheilla ja lenkkeillä. Terveys, liikunta, urheilu, kauneus on lähellä sydäntäni 🩷 Myös horoskoopit ja psykologia kiehtoo tosi paljon ✨️ Kaverin kanssa tykkäisin käydä shoppailemassa, kirppareilla, syömässä, keikoilla, kuntosalilla, lenkillä, erilaisissa tapahtumissa tai ihan mitä vaan keksitään 😊 Alkoholia käytän aika harvoin, joskus kiva käydä parilla 🍹 Jos yhtään nappaa niin laita ihmeessä viestiä niin tutustutaan jos vaikka just susta tulis yks mun parhaimpia ystäviä 🥰 ✨️ ILMOITUS EI VANHENE ✨️
Nainen 67v , Etsin aitoa rehellistä ystävää/kaveria, jonka kans,vaihtaa ajatuksia,kuulumisia. Minä itse olen avoin rehellinen,vilpitönkin en tykkää kikkailla ihmisillä. Syvälliset,henkiset ja kepeätkin keskustelut tervelulleita, sinun ystävän,kaverin kanssa,jonka ehkä näin löydän. Kiitos innolla odotan yhdeyten ottojanne.
Etsin uusia ystäviä Etelä-Pohjanmaan alueelta miehistä sekä naisista. Olen luonteeltani rauhallinen, huumorintajuinen ja toiset huomioon ottava. Tykkään retkeilemisestä luonnossa joten siihen olisi kiva saada kaveri. Kesällä tulee uitua ja pyöräiltyä. Lautapelien pelaaminen on myös mukavaa puuhaa. Tykkään katsella elokuvia ja eniten genreinä pidän trillereistä, komediasta ja draamasta. Minulla on yksi tytär, joka asuu jo omillaan. Seuraa minulle pitää kaksi suloista kissaani, petteri ja pipsa :) Laita rohkeasti viestiä niin tutustutaan!
Hei! Olen 60v nainen Jyväskylästä etsin naiskaverin tähän yksin oloon joka jatkunut jo pidempään. Teen osa-aikatyötä joten jää vapaata viikollekkin. Kaverit kaikonneet elämästäni erinäisistä syistä. Kaipaan seuraa jutteluun, kirppiksellä käymiseen, kahville/teelle, joskus teatteriin tai erilaisiin tapahtumiin, konsertteihin silloin tällöin. Yksin ei ole aina kiva lähteä vaikka siihen jo tottunut jos jonnekin haluaa mennä ei ole oikein ketä pyytää mukaan. Harrastan kävelelyä lähi metsässä olisi kiva lähteä jonnekin luontopolulle kaverin kanssa. Uimassa ja vesijumpassa käyn sekä joogassa. Laita viestiä niin tutustutaan ja katsotaan mitä keksitään piristämään päiväämme.
Oon 32v. Nainen helsingistä, oon aika perus girly girl, mutta ei tarkota että sun tarvis olla😊 tykkään shoppailla, käydä kirppareilla, meikata, käydä viinillä, lenkeillä, luontopolut🙌🏻, terassit ja tietysti kahvilat! Mutta musta saa kaveria oikeestaan mihin vaan! Etin sellasta Anne ja Ellu tyyppistä ystävyyttä missä voi oikeesti olla oma ittensä häpeilemättä ja pidetään yhteyttä💕 etsin vain ystäviä, ei seurustelukumppaneita kiitos.
Moikka! Olen 37-vuotias yksin elävä sekä vapaaehtoisesti lapseton nainen Tampereelta. Etsin uusia ystäviä (ensisijaisesti naispuolisia) kaikenlaiseen tekemiseen. Suuri osa ystävistä asuu muualla tai elää lapsiperhearkea, joten huomaan usein että kaipaan seuraa elämän isompiin ja pienempiin juttuihin. Kiinnostuksen kohteita ovat mm. musiikki, valokuvaus, luonto, uinti, keikat, näyttelyt, stand up jne. Pidän syvällisistä keskusteluista mutta välillä täytyy myös nauraa. Huumorini saattaa olla joskus suoraa ja mustemman puoleista. Minut saa mukaan myös vaikka kirpparille tai road tripille (omaa autoa ei valitettavasti enää ole). Olisi kiva käydä joskus istumassa iltaa esimerkiksi viinilasin äärellä. Mikään suuri bilehile en ole mutta joskus tulee myös sellainen olo että olisi kiva lähteä kunnolla juhlimaan. Ihmisenä olen empaattinen, vahva, suora ja toivottavasti myös hauska sekä luotettava ja rehellinen. Olen aika itsenäinen ja omillani toimeen tuleva sekä vahva persoona. Parhaiten olen tullut toimeen sellaisten ihmisten kanssa, joilla on jalat maassa ja he tietävät ketä ovat sekä mitä elämältä haluavat. Välitän läheisistäni paljon ja yritän auttaa heitä aina kun voin. Tarvitsen silti myös omaa aikaa hektisistä työpäivistä palautumiseen. Töissä käyn arkisin toimistoaikaan, joten varsinkin viikonloppuisin olisi aikaa tavata. Tulevaisuudelta toivon, että pääsisin muuttamaan pois Tampereelta johonkin lähikuntaan lähemmäksi luontoa. Pistä ihmeessä viestiä mikäli sinulla on samansuuntaisia ajatuksia niin tavataan! :)